Przedszkole uczące się

W czerwcu 2017 roku otrzymaliśmy certyfikat

„Przedszkole uczące się”.

Przyznanie certyfikatu związane jest z ukończeniem przez naszych nauczycieli kursu e-learningowego „Skuteczne wspomaganie rozwoju umysłowego dzieci wraz z edukacją matematyczną i techniczną w przedszkolu” zorganizowanego przez Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej - renomowaną, najstarszą uczelnię pedagogiczną w Polsce.

Kurs został utworzony z inicjatywy profesor Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej, ekspertki w zakresie wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej.

Przystępując do uczestnictwa w kursie e-learningowym nasze przedszkole zostało przyjęte do elitarnego i prestiżowego Programu Partnerstwa APS skupiającego ponad 240 podmiotów z terenu Polski. Celem Programu jest wspieranie placówek edukacyjnych w zakresie wymiany wiedzy, stosowania dobrych praktyk oraz wdrażania nowatorskich działań edukacyjnych. Placówki skupione w Programie Partnerstwa APS można poznać na stronie www.przedszkola-aps.edu.pl