O przedszkolu

Przedszkole Niepubliczne im. Przyjaciół Kubusia Puchatka mieści się w 3 budynkach:

przy ul Kolejowej 19, przy ul. Łomaskiej 70 oraz przy ul. Sidorskiej 102

Placówkę, w 2003 roku utworzyła Pani mgr Beata Rychlik, która jest także dyrektorem przedszkola.

Główna siedziba przedszkola znajduje się w  budynku przy ul. Kolejowej 19. Jest to zabytkowy budynek z końca XIX wieku, utrzymany w konwencji krynicko-szwajcarskiej. W starannie odnowionym budynku znajdują się m.in. szatnie i stołówka z kuchnią. Sale dla dzieci mieszczą się w wybudowanym w kształcie litery C zespole trzech pawilonów otaczających rozległe patio. Placówka przy ul. Kolejowej 19 powstała w 2007 roku.

Przedszkole funkcjonuje również  w dużym, piętrowym budynku przy ul. Łomaskiej 70. Placówka ta  powstała

w 2014 roku po przeniesieniu się z ul. Warszawskiej 19 C, gdzie funkcjonowała w latach 2003 – 2014.

Oba budynki znajdują się na dużych przestronnych działkach w otoczeniu starych drzew. Obok tych budynków znajdują się dobrze wyposażone place zabaw z miejscem wyodrębnionym dla dzieci młodszych oraz starszych.

W każdym budynku funkcjonuje kuchnia, w której są przygotowywane smaczne i zdrowe posiłki dla dzieci. Kuchnie wyposażone są w nowoczesny sprzęt wśród którego wymienić należy piece konwekcyjno – parowe.

Przedszkole jest czynne od września do czerwca w godz. 630 - 1730. W miesiącu lipcu jest organizowany dyżur wakacyjny na ul. Kolejowej 19 lub ul. Łomaskiej 70. W sierpniu przedszkole jest nieczynne (czas urlopów

i remontów).

Od 1 kwietnia 2018 roku rozpoczął działanie 3 oddział przedszkola. Mieści sie on w budynku Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II przy ul. Sidorskiej 102.