Podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas przyprowadzania i odbierania dzieci w czasie trwania epidemii

Szanowni Rodzice

Przypominamy kilka istotnych zasad związanych z przyprowadzaniem i odbieraniem dzieci  w czasie obowiązywania tzw. reżimu sanitarnego:

1. Do przedszkola z dzieckiem wchodzi tylko jeden rodzic.
  2. Do przedszkola mogą być przyprowadzone tylko zdrowe dzieci i tylko przez zdrowych rodziców.
  3. Dzieci do przedszkola powinny być przyprowadzone do godz. 8.30 – w związku z tym, iż później jest wykonywana dezynfekcja szatni, korytarzy i przestrzeni wspólnej.
  4. Przed wejściem do przedszkola rodzice mają obowiązek  zdezynfekowania dłoni lub założenia rękawiczek.
  5. Strefa wspólna, do której mogą wchodzić rodzice obejmuje szatnię i korytarz przedszkola.
  6. Rodzic odprowadza dziecko do jego sali i odbiera też z sali.
  7. Przed wejściem do sali będzie dokonany pomiar temperatury ciała dziecka. Temperatura powyżej 37,5 0 C jest wskazaniem do zabrania dziecka do domu.
  8. Ważne jest aby stosować tzw. dystans społeczny wynoszący 1,5 m względem innych rodziców i ich dzieci, względem nauczycieli i innych pracowników przedszkola.
  9. Na terenie przedszkola obowiązuje noszenie maseczek lub innych zakryć nosa i ust przez rodziców.
  10. Prosimy o sprawne przebieranie dziecka w szatni i nie przedłużanie swojego pobytu w celu tworzenia możliwości zachowywania ww. dystansu.
  11. Po odprowadzeniu dziecka do sali rodzice wychodzą z przedszkola innym wyjściem: ul. Kolejowa wyjścia na patio, ul. Łomaska wyjście boczne przy schodach na górę.
  12. Po odebraniu dziecka z przedszkola dzieci nie  korzystają z placu zabaw pod opieką rodziców.
  13. Ważne jest aby dzieci nie przynosiły do przedszkola z domu zabawek i innych niepotrzebnych przedmiotów.
  14.  Prosimy nie pozostawiać w przedszkolu fotelików samochodowych, siedzisk i podkładek.
  15. Pościel dzieci 3 letnich będzie oddawana do prania co 2 tygodnie.