Dzień Głośnego Czytania

Podczas świętowania Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania – 29 września, mieliśmy przyjemność gościć w grupie Panią Dyrektor, która przeczytała nam opowiadanie Agnieszki Frączek pt.: „Uczciwość, czyli łaciata radość”. Temat opowiadania wprowadzał nas w poznawanie wartości, jaką jest uczciwość.

Otóż bohaterka opowiadania, dziewczynka Asia bardzo chciała mieć psa, lecz nie zgadzali się na to jej rodzice. Pewnego dnia Asia przyprowadziła do domu suczkę, która jak się później okazało zgubiła się i była poszukiwana przez zmartwioną właścicielkę. Asia nie mogła zrozumieć tego, że mama postanowiła odpowiedzieć na telefon z ogłoszenia. Dopiero po pewnym czasie zrozumiała, że bycie uczciwym wymaga niekiedy rezygnacji z własnych marzeń. A czy warto być uczciwym? Oczywiście! Przekonała się o tym też Asia, której właścicielka Kory (bo tak się suczka wabiła), kiedy ta oszczeniła się, podarowała szczeniaczka. My też słuchając tego opowiadania ucieszyliśmy się, że spełniło się najskrytsze marzenie Asi Uśmiech.

A czy warto czytać głośno dzieciom? Drodzy Rodzice, proszę pamiętać- nic nie jest w stanie zastąpić czytania dzieciom utworów literackich!