Dzień Kolorowej Skarpetki

„Kolorowe skarpety włóż dziś,

Tolerancyjny bądź zawsze!...

W dniu 21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – z racji tego, że była to niedziela - nasze Przedszkolaki miały okazję świętować, tak ważny dzień 22 marca – tzw. Dzień Kolorowej Skarpetki. Jako wyraz akceptacji, tolerancji, wrażliwości i szacunku w tym dniu dzieci założyły kolorowe skarpetki – „nie do pary”.

Data obchodów nie jest przypadkowa – Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa przypada na 21 dzień 3 miesiąca w roku, ponieważ dodatkowy trzeci chromosom w 21 parze chromosomów w komórkach człowieka powoduje występowanie tej wady genetycznej.
     W tym dniu dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, poznały symbolikę kolorowych skarpetek, słuchały wierszy i historyjek nawiązujących do tej tematyki.

Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie dzieciom w tym dniu  skarpetek „nie do pary”