Dzień Matematyki na wesoło

„Matematyka nie jest ani trudna, ani nudna.

Zwłaszcza jeśli zaprzyjaźnimy się z nią od dziecka.

Matematyka jest miarą wszystkiego."

(Arystoteles)

W piątek 12 marca obchodziliśmy Dzień Matematyki na wesoło. Już od rana matematyka była obecna podczas naszych zabaw – mieliśmy okazję wykorzystać mozaikę geometryczną do zabawy – układaliśmy klocki w kształcie figur geometrycznych w różne budowle, niektórym udało się zbudować wieżę, zamek, kwiatek…

Podczas zajęć głównych „wyczarowaliśmy” klocki w czterech kolorach – postanowiliśmy, że zbudujemy z tych klocków wieże jednokolorowe – żeby tak się stało musieliśmy posegregować klocki kolorami do odpowiednich obręczy, a przy okazji utrwaliliśmy podstawowe kolory.

Celem zajęć matematycznych jest wspomaganie rozwoju umysłowego dzieci oraz dobre przygotowanie ich do podjęcia nauki w pierwszej klasie. Podczas zajęć matematycznych dzieci mają okazje samodzielnie doświadczać, obserwować i formułować wnioski, czyli bezustannie rozwijać swoje myślenie oraz stymulować uzdolnienia matematyczne.