Dzień Orzecha

Dnia 20listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Orzecha. Tego dnia przyszliśmy ubrani w różne odcienie koloru brązowego, mieliśmy możliwość poznać smak orzechów włoskich, laskowych oraz ziemnych, dowiedzieliśmy się skąd się biorą orzechy włoskie, dzięki młodej roślince przyniesionej przez Amelkę. Świetnie się też bawiliśmy podczas malowania farbami sylwety tego orzecha.

Nie zapomnieliśmy również odnależć piętro w Piramidzie, na którym orzechy się znajdują, poznając przy tym ich wartości odżywcze. Zachęcamy więc wszystkich- chrupmy orzechy dla przyjemności i dla zdrowia!

Rodzicom składamy gorące podziękowania za przygotowanie dzieciom elementów stroju w brązowym kolorze (wiemy, że to nie było takie prosteUśmiech).