Nasza planeta Ziemia niech w wysypisko się nie zmienia!

ZIEMIO

Nie chcemy abyś była zniszczona,
chcemy żebyś była cała zielona,
więc przysięgę Ci składamy,
że zniszczyć Ciebie nie damy !!!

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, tak też było i u nas w przedszkolu. W tym ważnym dniu powinniśmy, choć przez chwilę pomyśleć o naszej planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie.

W tym dniu królował kolor zielony. Już od rana można było przynosić szablony liści ozdobione przez nas oraz podpisane naszymi dobrymi uczynkami względem przyrody – następnie razem z panią wrzuciliśmy liście do specjalnej studni dobrych uczynków względem przyrody.

Podczas zajęć dowiedzieliśmy się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Mogliśmy również doświadczyć i wykorzystać swoją wiedzę na temat segregacji śmieci wrzucając odpady z naszej „rzeki” do odpowiednich worków. Działania te zostały podsumowane zagadkami, które znalazły się na liliach wodnych z naszej czystej już rzeki. Na zakończenie, każdy z nas pokolorował na kolor zielony szablon swojej dłoni – z których powstał plakat potwierdzający to, że chcemy być przyjaciółmi naszej planety i będziemy o nią dbać.

Wam, Drodzy Rodzice dziękujemy za włączenie się w świętowanie tego szczególnego i jakże ważnego dnia poprzez przygotowanie ubrań w kolorze zielonym oraz pomoc dzieciom w przygotowaniu liścia z dobrymi uczynkami względem przyrody.