Dzień Ziemi

By uczcić Światowy Dzień Ziemi przyszliśmy do przedszkola ubrani na zielono, z zielonymi listkami, na których nasi Rodzice wypisali, co dobrego uczyniliśmy lub czynimy na co dzień, by dbać o otaczającą nas przyrodę.

Po odczytaniu i obejrzenu liści z dobrymi uczynkami przpomnieliśmy nasz Kodeks Małego Ekologa i przystąpiliśmy do wykonania plakatu. Gdy chłopcy odbijali swoje "zielone" dłonie, na znak, że rozumieją dlaczego należy dbać o nasza planetę, dziewczynki kolorowały morza i oceany na szablonie kuli ziemskiej. Gdy dziewczynki skończyły i przystąpisły do odbijania dłoni, chłopcy zajęli się kolorowaniem kontynentów.

By dopełnić świętowania zeszlismy do szatni, by tam wrzucić nasze listki do "Studni dobrych uczynków wobec przyrody".

Drodzy Rodzice dziękujemy za włączenie się w świętowanie Dnia Ziemi poprzez przygotowanie ubrań w kolorze zielonym oraz pomoc dzieciom w przygotowaniu liścia z dobrymi uczynkami względem przyrody.

Jednocześnie przypominamy, że kolejne dobre uczynki można wrzucać do studni, do końca maja.