Ekologiczny Dzień Dziecka

W dniu 1.06.2021r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy dzień wyczekiwany przez dzieci cały rok- Dzień Dziecka. Ten dzień był inny niż wszystkie, a to dlatego, że świętowaliśmy go w stylu ekologicznym. Tego dnia czekało na nas mnóstwo zabawy. Mieliśmy okazję tworzyć konstrukcje, budowle, pojazdy i inne przedmioty wykorzystując do tego kartony, butelki, rolki po papierze itp. Graliśmy  również w eko - kręgle stworzone z butelek wypełnionych kolorowymi farbami. Oprócz tego nauczyliśmy się w jaki sposób zrobić telefon do zabawy z kubeczków i sznurka. Mieliśmy możliwość zagrania w eko - klasy oraz tworzenia pięknego dzieła wycinając i naklejając na arkusze papieru kolorowe elementy z gazetek. Podczas odpoczynku oglądaliśmy bajki ekologiczne w eko- kinie zajadając się popcornem. Na placu zabaw przygotowano dla nas zadania ekologiczne, z którymi poradziliśmy sobie na medal. Na koniec dnia otrzymaliśmy upominki w postaci książeczek, dyplomów i medali przyjaciół przyrody. Ten dzień był nie tylko  inny niż wszystkie, ale również  wspaniały jak każdy.