Razem dobrze się bawimy

Zabawa zajmuje centralne miejsce w wychowaniu przedszkolnym. Jest ona tak silną i trwałą potrzebą dziecka jak potrzeba pokarmu, ruchu, towarzystwa innych dzieci. Na zabawę i inną działalność dowolną zawsze znajdzie się dużo czasu, ponieważ w rozwoju małego dziecka jest ona niezbędna. Bez zabawy, swobody ekspresji i spontanicznego działania nie da się wychować człowieka aktywnego, samodzielnego, zdolnego do inicjatywy.

Trzylatki potrafią już zgodnie bawić się ze sobą w wybranych kącikach zainteresowań. Uczą się wykorzystywać posiadaną wiedzę i umiejętności w zabawie tematycznej, podejmując próby wcielenia się w rolę mamy, lekarza czy budowniczego. Podczas zabawy uczą się przestrzegania grupowych zasad, wiedząc, że po skończonej zabawie odkładamy zabawki na wyznaczone miejsceUśmiech