Grupy wiekowe
Rzeka pełna mleka

     Rzeka pełna mleka w przedszkolu? Okazuje się, że to całkiem możliwe. 19 lutego tak nam się rozlała, że wszystkim nam białego koloru dodała. A pani to nawet łatek dostałaMrugnięcie

     Wszystko po to, byśmy mogli sobie przypomnieć o wartościach odżywczych mleka, a głównie o tym jak wapń, którego nam dostarcza, buduje nasze kości -by służyły nam do starości!

     Ale wapń nie tylko występuje w mleku, ale także w jego przetworach. To opakowań po nich szukaliśmy w zabawie. A potem wybieraliśmy Mlecznego króla, który potrafi najszybciej wypić mleko z kubeczka przez słomkę. I co się okazało? Nie tylko mamy króla, ale też królową! Następnie mleko wykorzystaliśmy do małego eksperymenu, by sprawdzić jak rozpływają się w nim kolorowe barwniki i jak reaguje po pojawieniu się płynu do mycia naczyń. 

     A po zajęciach był jeszcze czas na to, by poczęstować się kawałkiem sera żółtego i sprawdzić jak smakuje maślanka, taka zwykła, bez dodatku owoców. Niektórzy z nas, którzy na ochotnika zgłosili się do jej wypicia, chyba nie do końca byli przygotowani na to, co poczująUśmiech, ale byli też tacy, którzy oddali puste kubeczki. 

     Wrażeń było wiele, ale było warto, bo to przez zabawę i doświadczanie nowych doznań i smaków kształtujemy nasze nawyki żywieniowe, a te często nam towarzyszą przez całe życie.