Grupy wiekowe
Wycieczka na skrzyżowanie

     Czwarty tydzień października poświęcony był rozmowom na temat zasad gwarantujących bezpieczeństwo na ulicy. Poznaliśmy podstawowe zasady ruchu drogowego i uczyliśmy się bezpiecznie przechodzić przez ulicę.

     W poniedziałek 25 października korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się na pobliskie skrzyżowanie ulicy Sidorskiej z Alejami 1000lecia. Celem naszej wyprawy była obserwacja ruchu ulicznego, poznanych znaków drogowych, zachowań rowerzystów korzystających ze ścieżek rowerowych, ale przede wszystkim praktyczne ćwiczenia w prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię z sygnalizacją świetlną oraz w oznakowanych miejscach bez sygnalizatorów. Poradziliśmy sobie doskonale. Każdy pamiętał o zastosowaniu 5 ważnych zasad: zatrzymaj się przed przejściem, spójrz w lewo, spójrz w prawo, spójrz jeszcze raz w lewo i jeśli nic nie jedzie, przejdź spokojnie na drugą stronę.   

     Dzięki kamizelkom odblaskowym byliśmy widoczni już z daleka dla mijających nas kierowców. To ważne, aby być widocznym i nosić odblaski. Nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze!!!