Z życia przedszkola
Październikowe świętowanie w duchu wdzięczności

Szanowni Rodzice....

... z lekkim niepokojem proponowaliśmy Państwu oraz sobie sposób świętowania Dnia Dobrego Słowa w październiku. Naszym zamysłem było połączenie świętowania Dnia Dobrego Słowa z Dniem Komisji Edukacji Narodowej. Zaproponowaliśmy Państwu świętowanie w duchu wdzięczności... Hasłem przewodnim uczyniłyśmy słowa "Wdzięczność wyrasta w szlachetnym sercu". Odpowiedź Państwa na naszą propozycję jest dla nas bardzo budująca. Jesteśmy przekonani o tym, że czas jaki poświęciliście aby wspólnie ze swoimi dziećmi, własnoręcznie wykonać laurki wdzięczności przyniesie dobre owoce w życiu obdarowujących oraz obdarowanych. Wielka była radość dzieci, które biegły obdarować swoje Panie tym co własnoręcznie wykonały. Ileż dobrych emocji było w tym jak opowiadały i pokazywały w jaki sposób wykonywały te laurki oraz w tym jak patrzyły na radość, zachwyt i zadziwienie obdarowanych osób.

Takie upominki służą pogłębianiu relacji, uczą prawdziwej wdzięczności, pokazują to, że aby wyrazić swoją wdzięczność nie trzeba mieć wiele - wystarczy wdzięczne i uważne serce, kartka, kredka, klej, bibuła, słomka do napoju, kawałej materiału, kasztan i co jeszcze zobaczcie Państwo sami na zdjęciach.

Same słowa wdzięczności - bez dodatków, bez oprawy plastycznej wypowiedziane spontanicznie z serca, tak nawet bez szczególnej okazji  mają również ogromną siłę budujacą. Uczmy zatem dzieci oraz siebie nawazjem takiej codziennej, szczerej wdzięczności, wdzięczności  z małych, drobnych rzeczy, wdzięczności, która uszlachetnia serce i otwiera nas na życie w obfitości.