"Szkoła pamięta" - ogólnopolska akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej

W ostatnich dniach października,  będziemy uczestniczyć w akcji MEN

"Szkoła pamięta".

Celem akcji jest zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na potrzebę pielęgnowania pamięci o osobach, które odeszły... Inicjatywa jest realizowana w dniach, w których wspominamy naszych Bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w naszej historii.

Dzieci 5 i 6 letnie w ramach tzw. działań popołudniowych będą rozmawiały o Święcie Zmarłych, będą też wykonywały prace plastyczne związane z tą tematyką. Efekty tych działań będziecie mogli Państwo zobaczyć na tablicach z pracami Państwa dzieci lub na stronie internetowej w tzw. aktualnościach grupowych.

Zachęcamy Was Szanowni Rodzice do rozmów z dziećmi na temat Waszych Bliskich, którzy odeszli, których często tak bardzo nam brakuje. Nie bójmy się takich rozmów. One są potrzebne nam wszystkim. Pamiętajmy, że traktowanie przez niektórych dorosłych tematu śmierci jako nieistniejącego nie jest dobrym rozwiązaniem "wychowawczym".