„Przywołajmy żółtym kolorem cieplejsze promienie słońca” -
- to hasło przewodnie marcowego Dnia Dobrego Słowa.
Postanowiliśmy ocieplić 13 dzień marca nie tylko żółtym kolorem, ale przede wszystkim dobrym słowem. Dzieci z pomocą Pań przygotowały promyki słońca z dobrymi słowami. Już popołudniu przy każdej sali można było zauważyć słoneczka, które ogrzewały korytarze promieniami ciepłych słów. Na koniec pobytu w przedszkolu każdy mógł zabrać do domu jeden promyk by i tam dobre słowo ocieplało rodzinną atmosferę.
„Bądźmy ogrodnikami, którzy dobrym słowem sprawiają,
że nasze dusze jak kwiaty rozkwitają.”-
- to hasło przewodnie kwietniowego Dnia Dobrego Słowa.
O ile piątek 13-stego wielu osobom kojarzy się negatywnie, o tyle Kubusiowi Przyjaciele przełamali wszelkie stereotypy świętując właśnie wtedy kolejny Dzień Dobrego Słowa.
W naszym Stumilowym Lesie na dobre zagościła już wiosna! Wszystko za sprawą żółtych tulipanów, które dzieci własnoręcznie przygotowały swoim najbliższym dołączając do nich dobre słowo. Motyle, które tradycyjnie umieszczamy na terenie przedszkola jako symbol 13-stego dnia każdego miesiąca, oświetlały ciepłe promienie słońca. Przyroda jak widać, celebrowała ten dzień wspólnie z nami, budząc ze snu zimowego drzewa i pierwsze pszczoły.
Uśmiechy, dobre słowa i gesty towarzyszyły nam od samego rana do końca dnia. Wierzymy, że atmosfera Dnia Dobrego Słowa przeniosła się do domów naszych Przedszkolaków a dusze jak kwiaty rozkwitły.