Ogólnopolski Tydzień Czytania to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W dniach 2-10 czerwca w całej Polsce odbyło się wiele imprez czytelniczych inspirowanych literaturą dziecięcą.
W naszym przedszkolu również nie zabrakło wspólnego czytania. Inauguracji tygodnia dokonała Pani Dyrektor, czytając Dzieciom wiesz Juliana Tuwima „Lokomotywa”. Czytanie łączy pokolenia, zatem mieliśmy przyjemność wysłuchania bajki o przytulaśnych misiach w wykonaniu Lewka, jego mamy i dziadka. Tydzień Czytania zakończyliśmy Piknikiem z Książką, czyli wspólnym czytaniem rodziców i dzieci pod chmurką.
Ogólnopolski Tydzień Czytania był ważnym wydarzeniem kulturalnym w naszym przedszkolu. Mamy świadomość, że codzienne czytanie dzieciom zaspokaja ich potrzeby emocjonalne, ale także znakomicie wspiera ich rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny. Jest zatem jedną z najskuteczniejszych strategii wychowania oraz wzmacniania więzi między rodzicami a dziećmi.